A Trend FM által kérdezett szakember szerint a napközben megtermelt napenergiát egyre nagyobb arányban lehetne estére eltárolni, ezzel csökkentve a gázalapú áramtermelés és az import szerepét. Magyarország a napelemes kapacitások arányában már világszinten is kiemelkedő, de az áramárak továbbra is magasak, részben a jelentős importfüggőség miatt.

Az akkumulátoros tárolás nemcsak olcsóbb és tisztább ellátást hozhatna, hanem a villamosenergia-hálózatot is tehermentesíthetné. A BME és a svéd Uppsalai Egyetem korábbi kutatója, valamint a Furik blog szerzője szerint ehhez mielőbb átfogó stratégiára és célzott beruházásokra lenne szükség. Szilva Attilával Kecső Richárd beszélgetett.
- Reggeli Monitor



