1,5 százalékkal maradt el a tavalyi hasonló időszak teljesítményétől, havi összehasonlításban pedig 1,8 százalékkal mérséklődött. A járműgyártás visszaesett, az elektronikai és villamos berendezések gyártása tovább élénkült.

A Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza szerint a következő hónapokban az energiaárak és a külső kereslet alakulása lehet a meghatározó tényező. Ezzel szemben a kiskereskedelem továbbra is bővül: éves alapon 3,8 százalékkal, havi szinten 0,4 százalékkal nőtt a forgalom.

Regős Gábor szerint összességében a fogyasztás élénkül, ugyanakkor az ipar gyengélkedése visszafoghatja a gazdasági teljesítményt. Kecső Richárd interjúja