Bár az emelkedési ütem olyan szintű, mint amire a koronavírus előtti években volt példa, de az árrésstop és a védett üzemanyagár féle hatások, továbbra is tompítják a valódi hatást. Igaz, a magyar inflációra jótékony hatással van a hónapok óta erősödő forint is.

Őszig az üzemanyagok védett árának kivezetését meg kellene lépni, mint ahogy előbb-utóbb az árrés-stopnak is búcsút kellene mondani a kiskereskedelmi szereplők életben tartása érdekében. Kiss Péterrel, az Amundi Alapkezelő befektetési igazgatójával Nagy Károly beszélgetett.