A Boeing-737-es típusú utasszállító repülőgép szárnyfesztávolságánál is szélesebb, több mint 40 méter szárnyfesztávolságú drónnal a közelmúltban hajtották végre az első teljes körű kísérleti repülést – közölte Si Ven, a Kínai Tudományos Akadémia aerodinamikai kutatóközpontjának (CAAA) vezető mérnöke.

A drón a világ második legnagyobb, napenergiával működő drónja, csupán az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA modellje szárnyalja túl méreteiben – hangsúlyozta a kutató.

A robotrepülőgép mind technológiáját, mind teljesítményét tekintve a világ legfejlettebb drónjai között van, képes hosszú ideig repülni extrém magasságokban, karbantartása könnyű és egyszerű – mondta a szakember, aki a részletekről csupán annyit közölt, hogy a szerkezet képes 20-30 kilométer magasba felemelkedni és óránként 150-200 kilométeres sebességgel repülni.

A pilóta nélküli repülőt légi felderítésre, előrejelzésre, katasztrófa sújtotta térségek feltérképezésére, meteorológiai megfigyelésre és távközlésre fogják használni.